Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
Projemiz hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğrenin.

Nedir?

Evine bizzat üreticisi/satıcısı tarafından dağıtımı yapılan lezzetli Anadolu yemekleri ile doğal, organik ve yöresel ürünleri sipariş verebileceğin bir mobil pazaryeri uygulmasıdır.

Uygulama ile çevrende Anadolu lezzetleri, doğal, yöresel ve organik ürün satıp teslimatlarını kendi elleriyle yapan üretici ve satıcıları ve ürünlerini birarada görüp sipariş verebilirsin. Uygulama ile ayrıca senin de bunlardan satabileceğin bir ürün varsa satabilirsin.

1. Çevrende doğal, yöresel ve organik ürün satıp kapına teslim eden satıcıları görürsün.

2. Özlediğin Anadolu Lezzetlerini en maharetli ellerden sipariş verirsin

3. Aldığın lezzetli ve doğal ev yapımı ürün ile bir ailenin bütçesine katkıda bulunursun.

4. Sipariş verdiğin ürünlerin çoğunun fabrikasyon değil butik üretim olduğunu bilirsin.

5. Satıcı puanını ve yorumlarını görürsün.

6. Ödemen bizim güvencemizde. Bozuk veya sıkıntılı bir ürün geldiğinde iade edebilirsin.

7. Maharetli isen mutfakta ürettiklerini ulaşabildiğin bölgelere satabilirsin.

8. Köyden fazla gelen bir ürünü satıp gelire çevirebilirsin.

9. Üretici eliyle meyve ve sebzeye ulaşabilirsin(her mahalle ve şehirde ve her zaman bu imkan olmayabilir).

10. Sana ulaşabilecek kadar yakın mesafedeki bir çiftlikte vereceğin sipariş üzerine sana kesilip getirilebilecek tavuk, hindi, kaz ve ördek bulabilirsin(her mahalle ve şehirde ve her zaman bu imkan olmayabilir).

Özellikle ev yapımı ürünleri yapan her ev hanımı yaptığı o harika yemeği heryere ulaştıramıyor. Hatta bazılarının hiç dağıtım imkanı yok. Onlar ürünü hazır ettiğinde sana ürünün hazır olduğuna dair bildirim gelse. Akşam iş çıkışı ya da yolunun geçtiği herhangi bir zamanda kendin teslim alsan olmaz mı? Ama büyükşehir ortamında senin yolun oradan geçiyor olabilir. Hem de kendin alırsan biraz indirim de almış olursun.

Çünkü o harika lezzete biraz daha indirimli ulaşırsın. Çünkü bir ailenin bütçesine birebir katkıda bulunmuş olursun. Çünkü senin yolun zaten yakınlardan geçiyor. Sana alması çok zor olmayabilir.

Binbir Doğal belirli ürün grupları dışında bildiğin sıradan paketli market ürünü satmaz. Eğer gördüğün ürün paketli ve markalı ise organik sertifikası olduğu için, süt ürünleri grubu olduğu için veya organik ve doğal pazarda satılabilecek kadar güvenli olduğu için Binbir Doğal'da satılıyordur. Ayrıca butik üretim olup markalaşmayan fakat menşe ve açıklamalar ile seni ikna eden markasız paketli ürün bulabilirsin.

1. Üreticinin bizzat üretip haftanın belli bir günü sana ulaştırdığı ürünler

2. Çevrendeki süt ve çiftlik ürünleri satan kurumsal sütçüleri ve ürünleri

3. Maharetli ellerin ürünleri. Yani ev baklavası, içli köfte, börek, sarma, mantı, butik pasta ve bilumum ürünler.

4. Anadolu'nun herhangi bir köşesinde butik üretim yapan üreticinin o sağlıklı, doğal ve lezzetli ürünleri

5. Şarküterilerin Anadolu'daki üreticilerden özenle seçip getirdikleri şarküteri ürünleri

6. Organik marketlerin sertifikalı ve güvenilir ürünleri

7. Mahallende köyünden getirdiği yöresel ve doğal ürünü satan mahallelinin ürünleri

Binbir Doğal bir pazaryeri uygulamasıdır. Binbir Doğal, satılan ürünlerin sana aracısız bizzat satıcı veya üretici eliyle ulaşmasını sağlayarak zaten önemli bir güven riskini ortadan kaldırıyor. Satıcı fotoğraf ve açıklamalar ile sana uzaktan ürünü satmıyor tam tersi kendi eliyle de kapına getiriyor. Kapına gelen üründe bir sorun görmen halinde teslim almayıp çözüm merkezimiz aracılığıyla iadeni sağlıyor. Onun dışında organik sertifikası olan ürün detayında sağ üst köşede sertifikası olduğuna dair organik tarım logosu koyuyor. Ayrıca her ürün için ürün detayı ve satıcı profilindeki açıklamalar, ürün yorum ve puanları ve satıcı puanları ile seni satıcı ve ürün hakkında bilgilendirmeye çalışıyor. Ayrıca yaptığın ödeme satıcıya hemen aktarılmıyor. Sen ürünü teslim alıp onayladıktan sonra ya da üzerinden 48 geçtikten sonra ödemen satıcıya aktarılıyor. Bütün bu bilgiler ışığında seçimini yapabilirsin.

Nasıl Çalışır?

Uygulama adresine bizzat üretici/satıcı eliyle dağıtımı yapılabilecek ürünleri göstermek için konumuna ihtiyaç duyar.

Adres ekleme adımında karşına harita çıkacaktır. Haritada konum imleci oturduğun binanın üstünde değilse haritayı kaydırarak imleci binanın üstüne getir ve "Adresi Kullan" butonuna bas.

İstediğin kadar teslimat adresi ekleyebilirsin. Ama sipariş verirken bir tanesini seçmiş olacaksın. Uygulama içinde gezinirken seçtiğin teslimat adresine göre ürünleri görürsün.

Gel Al ile bir ürün aldığında üreticisi ürünü belirlediğin tarihte hazır eder. Ürün hazır olduğunda uygulama üzerinden sana bilridim gelir. Bundan sonra sipariş detayında göreceğin üretici adresine gidip ürünü teslim almak kalır.

Uygulama sadece seçtiğin adrese bizzat üretici/satıcı eliyle teslim edilebilecek ya da kendin teslim alabileceğin ürünleri gösterir. Eğer hiçbir şey göremiyorsan demek ki şuanda seçtiğin adrese bir teslimat gerçekletiremiyoruz. Takipte kal çünkü en yakın zamanda senin orada olmak için çalışıyoruzdur. Gene de bize ulaşmak istersen çağrı merkezimiz, sitemiz ve uygulamadaki çözüm merkezimiz üzerinden bize ulaşabilirsin.

Binbir Doğal uygulamasına üye olup adres ekledikten ve o adresi seçtikten sonra gördüğünüz her şey siparişi sipariş edebilirsin. Size ürünü gösterip açıklamasında şuraya buraya teslimat olmaz gibi bir durum ile karşılaşmazsın.

Binbir Doğal sana daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak için tek kullanımlık şifre ile uygulamaya giriş yapmanızı sağlar. Şifre oluştur, şifreyi hatırla, şifre unuttum yeniden oluştur dertlerinden kurtarır.

Vereceğin siparişler bizzat üretici/satıcı eliyle uygulamada gördüğün teslim gününde ve belirtilen teslim saati aralığında sana teslim edilir.

Binbir Doğal sattığı doğal,yöresel ve organik ürünlerin ve ev yapımı Anadolu lezzetlerinin kargo firmalarında bozulma ihtimalinin çok yüksek olduğu gerçeğinden yola çıkarak kargoyu aradan çıkarıp çevrendeki ürünlere doğrudan ulaşmanı sağlıyor.

Özellikle büyükşehir gerçeğinde ev yemekleri dışındaki ürünlerin her mahallede üretilemeyeceğini biliyoruz. Ama sana yakın yerlerde üretilip sana gelebilen ürünler varsa onları sana ulaştırmak ve uzakta da üretilse güvenli bir zincir ile gelen ürünlerin sana ulaşmasını sağlamak için çıktık bu yola.

Ödeme İşlemleri

Binbir Doğal sana hem kapıda hem de kredi kartıyla ödeme imkanı sunuyor.

Ödemen sen ürünü teslim alıp onay verene kadar veya teslimat üzerinden 48 saat geçene kadar satıcıya aktarılmıyor.

Binbir Doğal kredi kartıyla ödeme seçmen durumunda Türkiye'deki en güvenilir ödeme altyapısı sunan firmalardan biri olan ve bir çok tanınmış alışveriş sitesine de altyapı sunan iyzico ödeme sistemi ile ödemeni alır. İstersen masterpass altyapsı ile de ödemeni kolayca gerçekleştirebilirsin. Bunun yanında genel kural olarak internet ortamındaki bütün alışverişini fiziksel kredi kartın ile değil sanal kartın ile kullanman gerektiğini hatırlatmayı ahlaki bir borç biliyoruz.

Alışverişinde kapıda ödeme seçmen durumunda ürünü teslim alırken sipariş bedelini nakit olarak üretici/satıcıya vermen gerekir.

Teslimat Süreçleri

Binbir Doğal sattığı doğal, yöresel ve organik ürünlerin ve ev yapımı Anadolu lezzetlerinin kargo firmalarında bozulma ihtimalinin çok yüksek olduğu gerçeğinden yola çıkarak kargoyu aradan çıkarıp çevrendeki ürünlere doğrudan ulaşmanı sağlıyor.

Ürün detayında alacağın ürünün teslim gün ve saatlerini görürsün. Sepete ekleyip ödeme adımına geçmeden önce de hangi gün ve saatte sana teslim edieceğini seçersin. Ürünün seçtiğin gün ve saatte teslim edilir.

Ürünün teslim saati geçmesi durumunda sipariş detayına girip satıcıya mesaj atabilirsin. Satıcıdan cevap alamadığın durumlarda 0850 885 4 888 çağrı merkezimizi arayabilir ya da çözüm merkezimize kayıt açabilirsin. Görevlilerimiz senin sorunla ilgilenip hızlıca çözmek için ellerinden gelen çabayı gösterecektir.

Satıcıya uygulama üzerinden mesaj atıp siparişini ne yapması gerektiğini söylersin. Ya siparişini bir sonraki güne bıraktırırsın, ya komşuya bıraktırırsın ya da kendi kapına :). Olmadı bize ulaşırsın.

Binbir Doğal'da Satıcı Olmak

Doğal, organik, yöresel ürünü olan, Anadolu Lezzetleri diye adlandırdığımız yöresel lezzetlerimizi yapıp satmak isteyen, butik olarak pasta, tatlı vb ürünler üreten yetenekler, kısaca sağlıklı gıdaya dair satacak ve bu sattığını belli bir bölgeye dağıtabilecek olan her kurum veya herkes satıcı olabilir.

Eğer bir işyerin var ve halihazırda telefon veya başka kanallar ile sipariş alıyorsan zaten bir dağıtım ağını kurmuşsun demektir. Bu durumda Binbir Doğal senin için ek bir satış kanalı olur. Binbir Doğal'i kendi dağıtım planına uydurabilirsin. Böylelikle diğer kanallarından sana gelen siparişleri dağıtmaya giderken bir de Binbir Doğal'dan gelen siparişleri de götürmüş olursun.

Hayır satış yapabilmen için şirket olmana gerek yok. Satıcı başvurusu yapıp mağaza bilgilerini kişisel başvuruya göre doldurduktan sonra dağıtım planını oluşturup ürün girmeye başlayabilirsin.

Daha önce tanıdık ve telefonlar ile belki de sosyal medya aracılığı ile ulaştığın müşterilere ek olarak Binbir Doğal'in müşterilerine de ulaşıp kendi ürünlerini satabilirsin. Mahallende seni bilmeyen ve ürünlerini bilmeyen ne kadar çok insan olduğunu biliyorsun. Aynı şekilde haftada bir uğradığın semte de satış yapabilirsin. Düşünsene ne kadar çok müşteri kitlesine aslında ulaşma potansiyelin var.

Evet dezavantaj gibi görünüyor olabilir. Ama değil neden mi?

1. Daha önce dağıtım yaptığın yerlere gene gidiyorsun. Zaten gittiğin yere ayrıca Binbir Doğal'dan ek sipariş alırsın.

2. Binbir Doğal'da teslimat saatlerini önceden yazdığın için Binbir Doğal müşterisi seni erken beklemez. O saatini bilir.

3. Haftanın belirli günleri belirli yerlere gidiyorsun zaten. Gitmişken yanında sana gelen siparişi götürsen olmaz mı:)

4. Minimum sipariş tutarını bölge bazında belirleyebilirsin. Seni kurtaracak ve yukarıdaki faktörleri dikkate alacak şekilde minimum sipariş tutarı belirledikten sonra siparişi teslim etmenin öyle ciddi bir maliyeti olmadığını görürsün :)

Ana sayfanın en altında bulunan "Binbir Doğal'da Satış Yap" yazan görsele tıklaman yeterli. Sonrasında Doğal Mağazam menün açılacak ve biz de sana ulaşıp gerekirse destek olacağız.

Tabii ki satabilirsin. Hem de daha kolay. Mahallende daha çok müşteriye ulaşırsın. İşyerine gittiğin semtte de satabilirsin. Haftada bir yolunun düştüğü herhangi bir yerde de sipariş alabilirsin. Bir sene satıcı olup profilini oluşturduktan sonra, sonraki senelerde bu hazır olan ürünlerini aktif hale getirmen yeterli olur. Önceki senelerden kalma yorum ve puanların olduğu gibi durur. Böylelikle geçen senelerde getirip sattığın ürünün memnuniyetini müşterilerine göstermiş olursun.

Sizi Arayalım

Binbir Doğal Nasıl Çalışıyor?